AKARYAKIT DÜNYASI

Türkiye’nin enerji markası İpragaz ve GO, Petroleum Istanbul 2017’de

Türkiye’nin enerji markası İpragaz ile akaryakıt sektörünün genç ve dinamik markası GO, alanındaki en önemli uluslararası platform olan Petroleum Istanbul 2017’de yine ilginin odağında yer aldı.

Bir yanda GO’nun yer aldığı, diğer yanda ise İpragaz Otogaz ve Prins gibi önemli markaların sergilendiği, büyüklüğü 800 metrekareye yaklaşan stand, fuarın ilk günü itibari ile en çok ziyaret çeken standlardan biri oldu.

56 yıl önce LPG ile başlayan İpragaz’ın öncülük misyonunun, bugün LNG, elektrik ve akaryakıta da taşınarak 4 temel enerji segmentini kapsadığını vurgulayan İpragaz CEO’su Selim Şiper, “Yaklaşık 4.500 adet bayisi ile İpragaz, Türkiye’nin istisnasız her noktasında, her koşulda, vatandaşlarımızın ve iş yerlerinin en temel enerji ihtiyaçlarını kusursuz bir şekilde karşılıyor” dedi.

Dünyanın en önemli platformlarından
Alanında dünyanın en büyük ve en çok ziyaret edilen fuarı Petroleum Istanbul 2017 – 13. Uluslararası Petrol, LPG, Madeni Yağ, Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı, bu yıl da Gas & Power Network – 2. Elektrik, Doğal Gaz ve Alternatif Enerji, Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı ile eş zamanlı olarak 30 Mart’ta TÜYAP Beylikdüzü Kongre ve Fuar Merkezi’nde başladı. 2 Nisan Pazar gününe kadar sürecek organizasyonda, bu yıl CNG, LNG, güneş ile çalışan araçlar, teknolojileri ve ekipmanlarını kapsayan ‘Aracı harekete geçiren enerji’ ile ‘Market ekipmanları ve market ürünleri’ bölümleri de ilk kez açıldı. Yaklaşık 50 bin kişinin ziyaret etmesi beklenen Petroleum Istanbul 2017, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, EPDK başta olmak üzere enerji sektörünün ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşlarının özel sektör temsilcileriyle bir araya geldiği uluslararası bir platforma dönüştü.

İpragaz ve GO öne çıktı

 İpragaz CEO’su Selim Şiper
İpragaz CEO’su Selim Şiper

Enerji sektörünün bu büyük buluşmasında geleneksel olarak yer alan Türkiye’nin köklü kuruluşu İpragaz da, yine fuarda en çok ilgi çeken markalar arasında yer aldı. İpragaz’ın 12. holdeki yaklaşık 800 metrekarelik standında, bir tarafta akaryakıt sektörünün genç ve dinamik markası GO yer alırken; diğer tarafta ise İpragaz ve çatısı altındaki İpragaz Otogaz, Prins gibi önemli markalar yer aldı. Özgün tasarımı ile dikkatleri üzerinde toplayan İpragaz standı ziyaretçilerin yoğun ilgisini çekerken, başta İpragaz CEO’su Selim Şiper ve Genel Müdür Yardımcısı Eyüp Aratay olmak üzere İpragaz üst yönetimi de fuara katıldı.

İpragaz 56 yıldır verdiği sözleri hep tuttu
Bir zamanlar Türkiye’de rafineri bacasından yakılarak atılan bir atık konumundaki LPG’nin, 1961 yılında kurulan ilk dolum tesisi ile bugünkü dev bir sektöre dönüşümünde İpragaz’ın öncülüğüne dikkat çeken Selim Şiper, “56 yıl önce bize ‘Mavi Dev’ lakabını kazandıran LPG ile başlayan İpragaz’ın kurumsal yolculuğuna, daha sonra sırasıyla LNG, elektrik ve akaryakıt katıldı. Bugün İpragaz, öncelikli ihtiyaç olan 4 temel enerji segmentini de çatısı altında bulunduran yegane şirket konumunda. İpragaz, yarım asrı aşan bir süreçte, öncülük ve yaratıcılık yaklaşımı ile kimi pazarları kuran, girdiği pazarları da müşteriler ve sektör açısından geliştiren bir misyon üstlendi ve bu tavrını sürdürmeye kararlı. Bununla birlikte bugün ‘kalite’ ve ‘güven’ ile anılan İpragaz, bu süreçte ne pahasına olursa olsun hep sözünü tuttu. Bugün İpragaz, alanlarında öncü birçok markayı bünyesinde barındıran bir çatı kuruluş. Tüm Türkiye’de adeta sokak sokak, mahalle mahalle yaygın yaklaşık 4.500 bayiden oluşan ağımızla, geçmişte olduğu gibi bugün de sözümüzü tutmaya devam ediyoruz. Yarınlarda da sözümüzün arkasında olmaya devam edeceğiz. İpragaz, Türkiye’nin her noktasında ve her koşulda enerjinin en büyük güvencesidir” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin ilk resmi belgeli otogaz istasyonunu İpragaz açtı

İpragaz Genel Müdür Yardımcısı Eyüp Aratay
İpragaz Genel Müdür Yardımcısı Eyüp Aratay

Otogaz pazarımız, 21 yılda dünyada ilk sıralara yükseldi…
İpragaz’ın, birçok alanda olduğu gibi otogaz pazarında da öncülük yaptığının altını çizen Selim Şiper, “İpragaz’ın 1996 yılında Türkiye’nin ilk resmi belgeli otogaz istasyonunu Bursa’da açmasından bu yana 21 yıl geçti. Türkiye otogaz pazarı bugün, araç, istasyon sayıları ve tüketim miktarı açısından dünyada ilk sıralarda yer alıyor. İpragaz Otogaz, bugüne kadar milyarlarca litrelik satış ile milyonlarca araca yakıt ikmali gerçekleştirmiş değerli bir marka konumundadır” dedi.

Gerçek bir sektör buluşması, çok değerli ve verimli bir platform
Fuarın, sektörle ilgili en üst devlet kademesinden, ilgili kamu kuruluşlarına, özel sektörün tüm unsurlarından, tedarikçilere kadar tüm temsilcileri buluşturan çok güçlü bir ulusal ve uluslararası platform konumunda olduğunu belirten Genel Müdür Yardımcısı Eyüp Aratay, “Petroleum, tüm bu özellikleriyle tam anlamıyla bir sektör buluşması ve sektör için çok önemli bir platform. Bununla birlikte, konunun kamu dahil tüm tarafları, bu platformda büyük bir sağduyu ve objektiflikle yer alıyor. Gerek konferans ve etkinlikler, gerekse fuar süresince gerçekleştirilen özel toplantılarla, sorunlar, çözüm önerileri ele alınıyor. Dolayısıyla aynı zamanda sektör için net sonuçlar üreten çok değerli bir mekanizma görevini de üstleniyor” açıklamasında bulundu.

GO kısa sürede büyük başarılara imza attı
Türkiye akaryakıt sektörünün genç ve dinamik markası GO’nun kısa sürede elde ettiği başarılara da dikkat çeken Eyüp Aratay, “İlk yeni nesil yakıt istasyonunu 2013 Mayıs’ında açan GO, yüksek standartları, yenilikçi ve özgün özellikleri ile kısa sürede önemli bir başarı yakaladı. Bugün 115 adete ulaşan GO istasyonları, sektörde istasyon bazında satış oranlarında başarılı rakamlara imza atıyor. Bunun altında GO’nun yüksek standartlardaki ürün yelpazesi, insana, yasalara, geleceğe ve araca saygı misyonu, kaliteli, adil ve güler yüzlü hizmet anlayışı gibi özelliklerinin yanı sıra kendisi ile aynı ruhu taşıyan bayi ve personelinin de büyük payı var. Yenilikçi, özgün ve dinamik yapısı ile GO, DNA’sını taşıdığı İpragaz’da olduğu gibi öncülük misyonu ile akaryakıt sektörüne de hareket getirdi, yeni bir dönem başlattı” dedi.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu