AKARYAKIT DÜNYASI

Tek depoyla 42 km’ye kadar daha fazla yol

Tek depoyla 42 km’ye kadar daha fazla yol yapma olanağı sunan BP Ultimate Euro Diesel, Türkiye’de kaliteli ürün arayışlarına alternatif bir çözüm oldu.

Gelişmiş temizleme formülü düzenli kullanımda motorun ilk günkü gibi çalışmasına ve güç kaybına karşı korunmasına yardımcı olan BP Ultimate Euro Diesel, motor temizleme özelliği ve tek depoda sağladığı fayda bağımsız bir kuruluş tarafından tescillenmiş bir yakıt.

Kaliteli ürün arayışlarına alternatif bir çözüm

BP Türkiye Akaryakıt Ülke Müdürü Martin Thomsen, Türkiye’nin BP için en önemli pazarlar arasında yer aldığını ve 105 yıldır Türkiye’de faaliyet gösterdiklerini belirterek, şu açıklamalarda bulundu:“Büyüme odaklı stratejimiz doğrultusunda faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Her geçen yıl istasyon sayımızı artıyor ve istikrarlı büyümemize devam ediyoruz. Müşterilerimizin sunduğumuz ürün, servis ve hizmetlerden memnun kalmalarına yönelik stratejimiz çerçevesinde uluslararası faaliyetlerimizden elde ettiğimiz en iyi bilgileri ve deneyimi Türkiye’deki müşterilerimize de sunuyoruz. BP Ultimate Euro Diesel ürünümüz de bu çerçevede son dönemde Türkiye’deki müşterilerimizin kaliteli ürün arayışlarına alternatif bir çözüm oldu.”

En yüksek teknolojiden yararlanarak geliştirildi

BP Türkiye Akaryakıt Pazarlama Müdürü Dilek Ergenekon ise, BP Ultimate Euro Diesel’in, BP’nin tüm dünyada akaryakıt alanında ulaştığı en yüksek teknolojiden yararlanarak geliştirilmiş, bir ürün olduğunu belirterek şunları söyledi: “BP Ultimate Euro Diesel’in, katkısız yakıtlara göre temizleme gücü bağımsız bir kuruluş tarafından test edildi. Gelişmiş temizleme formülü düzenli kullanımda motoru zararlı tortulardan temizliyor ve böylece motorda biriken kirlerin motorun önemli parçalarında ve özellikle enjektörlerinde biriken zararlı tortuları temizleyip yeniden oluşmasını engellemeye yardımcı oluyor. Böylece BP Ultimate Euro Diesel ile tek depoda 42 km’ye kadar daha fazla yol gidilebiliyor.

Yakıt kalitesi Türk tüketicileri için son derece önemli
BP Ultimate Euro Diesel’in iletişim çalışmaları da sürüyor. Bu çerçevede hazırlanan BP’nin yeni reklam filmi, başlatılan kampanya kapsamında 27 Nisan 2017 tarihi itibariyle yayına girdi. Filmde, BP Ultimate Euro Diesel’in motorun önemli parçalarını temizleme gücüne ve bir depoda 42 km’ye kadar daha fazla yol gidilebilmesi imkanına dikkat çekiliyor.

Yakıt kalitesi Türk tüketicileri için son derece önemli bir konu. 2016 yılında yapılan araştırmalara göre Türk araç sahipleri için araçları son derece önemli. Türk araç sahipleri ile kullandıkları araç arasında özel bir bağ oluşuyor ve araçlarına çok değer veriyorlar. Kendileri için çok değerli olan araçlarına çok iyi bakmayı önemsiyorlar ve araçlarını korumak için de ellerinden geleni yapıyorlar. Özellikle kullanacakları yakıtı seçerken çok titiz davranıyorlar ve araçlarına zarar verecek yakıtlar kullanmamaya özen gösteriyorlar. Çünkü araçta meydana gelebilecek zararın oluşturabileceği maliyetlere katlanmak istemiyorlar. Tüketicilerin yakıt alırken en önemli beklentisi yakıtın kalitesi ve güvenilir bir yakıt olması. Bu anlamda BP Ultimate Euro Diesel, ürün özellikleriyle Türkiye’de kaliteli ürün arayışlarına alternatif bir çözüm getiriyor.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu