GÜNCELKARSAN

Karsan’dan Balıkesir’e 32 Adet Jest Daha!

Türk otomotiv sektöründe 50 yılı aşkın süredir başarılı işlere imza atan ve geliştirdiği toplu taşıma sistemleriyle öne çıkan Karsan,yerel yönetimlerle yaptığı anlaşmalara bir yenisini daha ekledi.

Karsan Ticari İşler Genel Müdür Yardımcısı Muzaffer Arpacıoğlu
Karsan Ticari İşler Genel Müdür Yardımcısı Muzaffer Arpacıoğlu

Son olarak Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’yle, Ayşebacı minibüs hattına 32 adet Jest minibüs teslimatı için anlaşan Karsan, Balıkesir’e bugüne kadar 220 Jest ve 153 Atak teslimatına yenilerini eklemeye hazırlanıyor.

Geliştirdiği toplu taşıma sistemleriyle öne çıkan ve yerel yönetimlerle yaptığı anlaşmalarla dikkat çeken Karsan,Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’yle, Ayşebacı minibüs hattına 32 adet daha Jest teslimatı için yeni bir anlaşma imzaladı.

‘Sınırsız Ulaştırma Çözümleri’ vizyonuyla üretim

Çağın mobilite ihtiyaçlarına uygun, modern toplu taşıma ve ticari araç üretimi gerçekleştirdiklerini; Bursa’da yer alan iki fabrikada ‘Sınırsız Ulaştırma Çözümleri’ vizyonuyla üretimi sürdürdüklerini belirten Karsan Ticari İşler Genel Müdür Yardımcısı Muzaffer Arpacıoğlu, “Yerleşim yerlerinin nüfusuna ve coğrafi yapısına uyum sağlayabilen, inovatif, sürdürülebilir ve tüketicileri mutlu edecek çözümler üretiyoruz. Karsan olarak 6 metreden 18 metreye kadar, kent içi toplu taşımada kullanılabilecek, alçak tabanlı engelli erişimine uygun araçları üretebilen tek firmayız. Modern bir tasarıma, alçak tabanlı ve engelli yolcu erişimine sahip, düşük yakıt tüketimi ve düşük bakım maliyetleriyle dikkat çeken ve hali hazırda hizmet veren Jest minibüslerimizin 32 tanesini daha Balıkesir halkının kullanımına sunacağımız için son derece mutluyuz” değerlendirmesini yaptı.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu