GÜNDEM

Doğal taşın dünyaya açılan kapısı Marble İzmir’e yoğun ilgi

Türkiye doğal taş ihracatının can damarı Marble İzmir Fuarı, sektörü, 26-29 Nisan 2023 tarihleri arasında fuarizmir’de ağırladı.

  • Bu yıl rekor kırarak 150 bin metrekareyi aşan sergi alanında, bin 15 katılımcıyla gerçekleşen fuarı, ülkemizin ve dünyanın dört bir yanından profesyonel ziyaret ederken milyon dolarlık anlaşmalara imza atıldı.
  • Katılımcılar, Marble İzmir’in kendileri için dünyaya açılan kapı ve ihracatın başlama noktası olduğunu dile getirdi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, İZFAŞ tarafından bu yıl 28. kez düzenlenen Marble İzmir Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı, doğal taşın her haline ve makinelere ev sahipliği yaptı. Renk ve desen çeşitliliği ile tüm ihtiyaçları karşılayan fuarda blok, işlenmiş taş, tasarımlar ve makinelere kadar pek çok ürün grubu alıcılarını buldu. Marble İzmir, bir kez daha dünyada 15 milyar metreküp olan doğal taş rezervlerinin yüzde 33 oranla 5.1 milyar metreküpüne sahip Türkiye’nin dünyaya açılan kapısı oldu ve sektör için yeni ticaret fırsatları yaratmaya devam etti. Fuar katılımcıları, Marble İzmir’i değerlendirerek, bu fuarla birlikte sektörde pandeminin izlerinin silindiğini ve gösterilen ilgiden memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu