GÜNDEMISUZUOTOMOTİV DÜNYASIŞirket Haberleri

Anadolu Isuzu, UITP Zirvesi’ne katıldı

Anadolu Isuzu, yenilikçi ve çevreci modelleri ile ticari otomotiv sektörünün en prestijli etkinliklerinden biri olan Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği (UITP) Küresel Toplu Taşıma Zirvesi’nde ses getirdi.

  • Etkinliğe en yeni elektrikli otobüs modelleri ve mikromobilite segmentindeki tamamen elektrikli yelpazesine yeni eklenen BIG.e elektrikli kamyonu ile katılan şirket, ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.

Son yıllarda gerçekleştirdiği yüksek adetli otobüs ihracatı ile dünya pazarlarında dikkat çeken Anadolu Isuzu, 4-7 Haziran 2023 tarihleri arasında İspanya’nın Barselona kentinde düzenlenen Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği (UITP) Küresel Toplu Taşıma Zirvesi’nde yenilikçi ve çevreci araçlarını sergileyerek kamuoyuna tanıttı.

Anadolu Isuzu; sergilediği CitiVOLT, NovoCITI Volt ve Citiport CNG otobüslerinin yanı sıra mikromobilite segmentindeki elektrikli kamyonu BIG.e’den oluşan etkileyici ürün gamı ile ticari araç sektörünün en önemli etkinliklerinden biri olan UITP’de ilgi topladı. UITP Global Toplu Taşıma Zirvesi, önde gelen ticari araç markaları ile ilgili yan sanayi firmalarının bir araya geldiği bir platform olma işlevi görüyor.

Anadolu Isuzu ticari araç sektörünün oyun kurucuları arasında yer alıyor

Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan: “Anadolu Isuzu olarak sürdürülebilirliği teknoloji ile harmanlayarak bu dönüştürücü değişimin ön saflarında yer almanın gururunu yaşıyoruz.”

Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan, şirketin UITP Zirvesi’ne katılımıyla ilgili görüşlerini şu sözlerle ifade etti: “Anadolu Isuzu olarak ticari araç üretiminde 40 yılı aşan güçlü bir geçmişe ve uzmanlığa sahibiz. Üretim kalitemizi sürekli yükseltiyor ve ürün yelpazemizi genişletiyoruz. Bunun sonucunda sadece pazardaki varlığımızı güçlendirip ürünlerimizi çeşitlendirmekle kalmayıp, iç pazarın yanı sıra geniş bir ihracat destinasyonu yelpazesi ile erişimimizi de genişlettik. Anadolu Isuzu olarak, küresel otobüs üretim sektörünün önemli paydaşlarını bir araya getiren UITP Zirvesi’nin bir parçası olduğumuz için gururluyuz. Ticari araç üretimindeki engin tecrübemiz ve uzmanlığımızla ürettiğimiz araçlarımızın gördüğü yoğun ilgiden memnuniyet duyuyoruz. Son teknolojiye sahip akıllı fabrikamızda ‘Terzi İşi İmalat’ modelimizle ürettiğimiz çevreci, yenilikçi, konforlu ve modern orta boy otobüs ve otobüslerimiz dünya şehirlerine başarıyla hizmet veriyor.

Sürekli büyüme yolculuğumuzun ürünü olan otobüs ve midibüslerimizi dünya çapında 45’ten fazla ülkeye ihraç ediyoruz. Anadolu Isuzu olarak sürdürülebilirliği teknoloji ile harmanlayarak bu dönüştürücü değişimin ön saflarında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Sadece trendleri takip etmekle kalmıyor, aynı zamanda yenilikçi teknolojilerin geliştirilmesi ve uygulanmasında da öncü oluyoruz. Küresel büyüme hedeflerimizle uyumlu olarak, ticari araç üretimindeki uzmanlığımızı öngörülebilir gelecekte güçlendirerek hem yurt içi hem de yurt dışı pazarlardaki başarımızı daha da artırmak için çalışıyoruz.”

Benzer Haberler

Başa dön tuşu