DAFMARKALAR

Avrupa’nın güçlü firması Girteka Lojistik, filosuna 1.500 adet DAF XF ekledi

Üstün hizmet içi deneyime dayanarak bu yılın başlarında 500 adet DAF XF çekici teslim alan Avrupa’nın önde gelen nakliye şirketi Girteka Lojistik, 1.500 adet DAF XF kamyonu daha sipariş etti.

DAF kamyonlarının beklenenden daha iyi performans gösterdiğini söyleyen Girteka Lojistik CEO’su EdvardasLiachovičius: “sürücülerimiz için son derece konforlu ve güvenli olan DAF kamyonları,eşsiz yakıt verimliliği sağlıyorlar. Bu 1.500 yeni DAF kamyonuyla, Avrupa çapında işimizi daha da genişletmek için planımızı geliştirmeye devam edebileceğiz” dedi.

Avrupa’nın en büyük lojistik firmaları arasında

Litvanya’nın Vilnius şehrinde bulunan Girteka Lojistik, 90’ların ortasında kurulmasından bu güne Avrupa’nın önde gelentaşımacılık şirketlerinden biri oldu. Modern filosu, 5.600’ün üzerinde kamyon, 5.800 römork ve 1.3000’den fazla çalışandan oluşmaktadır.

Beklentileri Aşan DAF XF

EdvardasLiachovičius: “500 DAF XF kamyonunun ilk parti siparişini kapsamlı bir pazar araştırmasının ardından verdik” diye ekledi. “Günlük işlerimizde, araçlar her açıdan bizim yüksek beklentilerimizi bile aşıyor. Sadece iş açısından değil, aynı zamanda son derece konforlu kabini ve mükemmel sürüş özelliklerini seven sürücülere bakış açısından da beklentileri aşıyor. Ayrıca DAF kamyonları, CO2ayak izimizi azaltmayı destekliyor. Yeni XF,CO2emisyonunu en aza indiren yakıt verimliliğinde yeni bir standart koyuyor.”

DAF ile Yüksek Yakıt Verimliliği

Girteka Lojistik’in 1.500 adet DAF XF kamyonları, yeni TraXon otomatik şanzımanlı 12.9 litrelik PACCAR MX-13 motoru (355 kW / 480 hp) ile donatılacak. Tahmini Seyir Kontrolü, Tahmini Vites Değiştirme, Şeritten Ayrılma Uyarısı, AEBS ve İleri Çarpışma Uyarısı dâhil olmak üzere,kamyonlar en son teknolojilere sahip. Girteka Lojistik maksimum çalışma süresini sağlamak için, 200.000 kilometreden az olmayan servis aralıklarını tercih ediyor.

Tanınırlığı Yüksek DAF Kamyonları

DAF Trucks Yönetim Kurulu Üyesi ve Pazarlamadan Sorumlu Satış Direktörü Richard Zink, sirişe ilişkin görüşlerini şöyle açıkladı: “Önde gelen taşımacılık işletmecisi Girteka Lojistik’ in 2018’in Uluslararası Kamyonu seçilen yeni DAF XF’i etkileyici filosunu daha da genişletmek için tekrar seçmesini memnuniyetle karşılıyoruz. Verilen bu karar, Girteka’nın DAF XF ile mükemmel deneyimlerinden kaynaklandığı gerçeğinin yanı sıra kamyonun üstün kalitesini, güvenilirliğini, verimliliğini ve sürücü konforunu gösteriyor. Ek olarak bu yeni sipariş Avrupa çapında profesyonel bayi ağımıza büyük bir itibardır.”

Benzer Haberler

Başa dön tuşu