ULAŞTIRMA

DHL Express’e ikinci kez “En İyi İşyeri” ödülü

DHL Express art arda ikinci kez dünya çapında çalışılacak en iyi 25 çok uluslu şirket arasında yer aldı.

DHL Express CEO’su Ken Allen

Geçen yıla göre iki basamak yükselerek en iyi işyerleri arasında 6’ncı sıraya çıkan DHL Express’teki çalışan memnuniyetinin ana itici gücünü şirketteki takdir kültürü oluşturuyor. Lojistik ve ekspres taşımacılıkta dünya lideri DHL Express, Great Place to Work® ve FORTUNE dergisi tarafından hazırlanan 2018 işveren sıralamasında dünya çapında çalışılacak en iyi 6’ncı işyeri seçildi.

Global çalışan analitiği ve danışmanlık şirketi Great Place to Work®, her yıl sertifika programı ile çalışanların iş deneyimini değerlendiriyor. Bu yıl tüm dünyadan 12 milyon çalışanı temsilen 7.000’den fazla kuruluşun katıldığı araştırma sonucunda Dünyanın En İyi 25 İşyeri seçildi. Güven unsuru etrafında şekillenen değerlendirme kriterleri, çalışanların yönetim, diğer çalışanlar ve yaptıkları işle ilişkilerini analiz ediyor.

DHL Express CEO’su Ken Allen, konuya ilişkin değerlendirmesinde, “DHL Express olarak, iş stratejimizin temelinde motive çalışanlarımız yer alıyor. Çalışan motivasyonunun müşteri memnuniyeti ve sadakatini, bunun da ticari başarıyı getireceğine inanıyoruz. En büyük varlığımız, 100.000’i aşkın çalışanımız… İşte bu yüzden, çalışanlarımıza yaptığımız yatırımın sürdürülebilir bir etki yaptığını görmek muazzam bir duygu” dedi.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu