Abdullah KurtayULAŞTIRMA

Continental’den ticari araçlar için radar tabanlı, yapay zeka teknolojileri

Dünyanın en büyük lastik ve orijinal ekipman tedarikçilerinden, teknoloji şirketi Continental, filo yöneticilerine sunduğu yeni nesil dijital çözümlerini ve ticari araçlar için radar tabanlı, yapay zeka teknolojili kamyon sağa dönüş destek sistemlerini devreye sokuyor.

Teknoloji şirketi Continental’ın sunduğu yeni nesil dijital çözümler, geleceğin güvenli, verimli ve akıllı yük ve yolcu taşımacılığına yön verecek. Bu teknolojiler arasında öne çıkanlar ise verimli araç filosu yönetimi için entegre hizmetler, ticari araçlar için radar tabanlı yapay zeka teknolojili sağa dönüş destek sistemi ve otonom araç konsepti oldu.

Dijital lastik yönetimi ve dijital takograflar ile gelecek bugünde!

Continental, sürücü ve araç verileri için yeni nesil dijital kayıt sistemini de hzmet sokuyor. Filo müşterilerini destekleyen ContiConnect dijital lastik basınç izleme sistemi, mevcut filo yönetim sistemlerine doğrudan entegre edilebiliyor. Test edilip onaylanan Continental “dijital takograf” (DTCO), filo yöneticileri için de vazgeçilmez bir araç hizmeti sunacak.

Radar Tabanlı Sağa dönüş destek sistemi gelecekte daha fazla ciddi kazayı önleyecek

Continental güvenlik konusunda da kamyon sağa dönüş destek sistemi ile geleceğe ışık tutuyor. Continental Yönetim Kurulu üyesi Nikolai Setzer, “Sıfır kaza vizyonumuz Vision Zero hedefi, yük taşımacılığı için de geçerli” dedi. Continental şimdiden, kazaların çoğunu önlemede orijinal ekipman olarak kullanılacak radar tabanlı sağa dönüş destek sistemini sunuyor. Bu destek sistemleri, önümüzdeki yıllarda radar ve kamera verilerinin ve daha sonra yapay zekanın paylaşımlı kullanımı sayesinde daha da güvenilir ve verimli hale gelecek.

” Çeşitli lojistik alanlarına hitap eden geniş ürün portföyümüzle her tip kamyon için lastik ve elektronik sistemler sunuyoruz.”

Continental Yönetim Kurulu üyesi Nikolai Setzer, “Continental, dijitalleşmenin başlangıcından bu yana önde gelen dijital çözüm tedarikçilerinden biridir. Bu sayede, çeşitli lojistik alanlarına hitap eden geniş ürün portföyümüzle her tip kamyon için lastik ve elektronik sistemler sunuyoruz.” diyerek, Continental’in ticari araçlar için sunduğu ürün ve hizmetler hakkında bilgi verdi. “2017 yılında, ticari araçlar segmentinde yüzde 13’lük istikrarlı bir büyüme yakaladık. Portföyümüzü sürekli genişletmemizin ve dünya genelinde çok iyi bir konumda olmamızın avantajlarından faydalanıyoruz. Bu, ticari araç lastikleri ve otomotiv sektöründe sunduğumuz hizmet ve ürünler için de geçerli.” diye konuştu.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu