LOJİSTİK

TruKKEr Türkiye 9 ayda cirosunu 10’a katladı

Lojistik sektörüne 2016 yılında hızlı bir giriş yapan uluslararası dijital taşımacılık platformu TruKKer, Türkiye’deki birinci yılını geride bıraktı.

  • Şirketin Doğu Avrupa, CIS ve ötesinde büyümesini yönetecek bir merkez olarak konumlandırılan TruKKer Türkiye, geçtiğimiz yıldan bu yana yurt içinde 81 şehre, yurt dışında 42 ülkeye ulaştı.

2022 yılı başındaki aylık cirosunu Eylül itibariyle 10’a katlayan şirket, 2022 yılı sonunda, Mayıs ayında ulaştığı cirosunu da ikiye katlayarak büyümeyi hedefliyor. Geçtiğimiz Mart ayında 96 milyon dolarlık seri B yatırımı alan TruKKer, Eylül’de önde gelen global alternatif yatırım şirketi lnvestcorp liderliğinde, birçok küresel yatırımcının yer aldığı C serisi turunda 100 milyon dolar yatırım aldığını duyurmuştu.

Toplam 8 ülkede faaliyet gösteriyor

Araç sahiplerinin kolayca yük aramasını ve organize etmesini, müşterilerin de araç sahiplerine hızlı, uygun fiyatlı ve güvenli bir şekilde ulaşmasını sağlayan gelişmiş bir teknolojik alt yapıya sahip olan TruKKer; BAE, Suudi Arabistan, Mısır, Ürdün, Umman, Bahreyn, Pakistan ve Türkiye olmak üzere toplam 8 ülkede faaliyet gösteriyor. Mart ayında 96 milyon dolarlık seri B yatırımı ve Eylül ayında C serisi turunda 100 milyon dolar yatırım alan şirket, yük sahibi ile araç sahibini aynı platformda buluşturarak arz ve talebi eşleştiren dijital yük toplama iş modelini yürütüyor.

“TruKKer’ın Avrupa’ya açılan kapısı TruKKer Türkiye olacak”

Geçen bir yılı değerlendiren TruKKer Türkiye Genel Müdürü Hakan Arıkan, “TruKKer olarak Türkiye’de birinci yılımızı hedeflerimizi dörde katladığımız bir başarı ile tamamladık. Bu bir yılda yurt içinde 81 şehre, yurt dışında 42 ülkeye ulaştık. Bu sene İstanbul’a ek olarak Bursa ofisimizi de açtık. Mevcuttaki ofislerimize ek İzmir, Ankara, Adana ve Mersin’de yapılanmaya gitmek 2023 hedeflerimizin içerisinde yer alıyor. Türkiye dışında da yeni operasyon merkezleri açmaya devam edeceğiz.

Şişecam, Eczacıbaşı, P&G, Ode Yalıtım, İder Mobilya ve Dorçe Holding gibi yurt içinde toplam 83 müşteriyle birlikte çalışıyoruz. 2022 yılının başındaki ciromuzu 10’a katladık. Ayrıca, hali hazırda güçlü olduğumuz Orta Doğu coğrafyası ile birlikte üretici konumundaki Çin, Hindistan gibi ülkeleri batıyla bağlayan lojistik ağının en büyük dijital platformu olmak öncelikli hedefimiz.” dedi.

Türkiye’de lojistik sektörünün dijitalleşmesine önemli bir ivme kazandırmak istediklerini aktaran Hakan Arıkan, geliştirdikleri platformla sektöre “veri odaklı” yenilikler getirdiklerinin altını çizerek teknolojik altyapılarını daha da güçlendirip yeni hizmet ve ürünlerini lanse etmek istediklerini de belirtti.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu