LOJİSTİKULAŞTIRMA

Volvo Kamyon ve Temsa İş Makinaları, stratejik iş birliği anlaşması imzaladı

Dünyanın önde gelen kamyon üreticilerinden Volvo Kamyon ve Türkiye İş Makinaları sektörünün lider kuruluşlarından Temsa İş Makinaları, tüm Türkiye’yi kapsayan stratejik iş birliği çerçevesinde distribütörlük anlaşması imzaladı.

Sabancı Center’de yapılan özel törende Temsa İş Makinaları Yönetim Kurulu Başkanı ve Sabancı Holding Sanayi Grup Başkanı Mehmet Hacıkamiloğlu ve Genel Müdür Cevdet Alemdar ile Volvo Kamyon adına Volvo Kamyon Doğu Pazarları Genel Müdürü Tom Jörning tarafından distribütörlük anlaşması imzalandı.

Söz konusu anlaşma çerçevesinde geniş kamyon ve çekici ürün yelpazesi ve teknoloji liderliği ile tüm dünyada sektörünün güvenilir markası olan Volvo Kamyon’un Türkiye’deki tek temsilcisi Temsa İş Makinaları olacak. Anlaşmanın, Rekabet Kurumu onayını takiben yürülüğe girmesi ön görülüyor.

Temsa İş Makinaları Hakkında:

Türkiye İş Makinaları sektörünün lider kuruluşlarından Temsa İş Makinaları, 1983 yılından bu yana iş makinalarında dünyanın lider firmalarından olan Komatsu’nun distribütörüdür. Temsa İş Makinaları, inşaat, endüstri, lojistik, maden sektörlerine geniş bir yelpazede yüksek teknolojili makina ve teknik hizmet sunmaktadır.

Volvo Kamyon Hakkında:

Volvo Kamyon, ticari araçlar alanındaki profesyonel müşterileri için, orta ve ağır segment kamyonlardan oluşan geniş ürün gamıyla taşımacılık çözümleri sunuyor. 125’ten fazla ülkedeki 2200 bayi ve servisten oluşan global ağıyla müşterilerine destek veren Volvo Kamyon, dünyanın dört bir yanındaki 15 ülkede üretim yapıyor. 2015 yılında dünya çapında 113.000’den fazla Volvo kamyon teslimatı gerçekleştiren Volvo Kamyon, dünyanın en büyük kamyon, otobüs, inşaat makinesi ile deniz ve endüstri uygulamaları için motor üreticilerinden biri olan Volvo Group’un üyesi olarak hizmet veriyor.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu