LOJİSTİKULAŞTIRMA

SCANIA, DÜNYANIN İLK YAN PERDE HAVA YASTIKLI AĞIR TİCARİ ARACINI ÜRETTİ

Scania, güvenlik donanımlarında öncü olmaya devam ediyor. Yeni nesil Scania araçları dünyanın ilk yan perde hava yastığına sahip ağır ticari araçları oldu.

Scania gerek kabin içi, gerekse yayalar ve diğer araçlardaki yolcuların korunmasına yönelik güvenlik donanımları ile aktif-pasif emniyet tedbirlerini yükseltiyor. Bu tedbirlerden bir tanesi de sektöründe ilk yan perde hava yastıklı Scania araçlarıdır.

Yan devrilme ve yuvarlanma tipi kazalar sürücülerin en tehlikeli kaza tipleri olarak tanımlanmaktadır. Scania, yan perde hava yastıklarıyla bu tip kazalarda meydana gelebilecek ağır yaralanma ve can kaybı risklerini yüzde 25 oranında azaltmayı hedefliyor. Yeni nesil Scania araçlarda bulunan ve kaza anında şişen yan perdeler, koruma görevini tamamladıktan sonra sönerek, sürücünün dışarı çıkarılmasında kolaylık sağlıyor.

Scania, Şerit takip sistemi (LDW), gelişmiş acil durum frenleme sistemi (AEB), hız sabitleme sistemi (ACC) ve filo yönetim sistemi teknolojileri ile araç ve sürücü güvenliği konusunda öncülük ediyor.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu