TANITIM

Yeni Mercedes-Benz Atego

Mercedes-Benz Türk, Aksaray Kamyon Fabrikası’nda 2000 yılında üretimine başladığı Atego’yu 2016 yılı başında yeniledi. Yıllar içerisinde çeşitli facelift uygulamalarıyla geliştirilen Atego, bu yıl yepyeni tasarımına kavuştu.

Yeni Mercedes-Benz Atego kamyonların, dış görünümlerinin farklılaştırılmasının yanı sıra işlevsellikleri ve sürüş rahatlıkları daha da artırıldı. Yenilenen Atego kamyonlar ekonomikliği artıran yeni Euro 6 OM 934 ve OM 936 motorlara sahipler. Yeni Atego’da opsiyonel olarak PowerShift 3 şanzıman uygulanabiliyor. Bu sayede araç daha da ekonomik ve konforlu hale geliyor. Yenilenen Atego, 177 beygir gücünde 2.3 metre S-ve L-Cab ClassicSpace, ESP, Şerit Takip Sistemi LDWS, gündüz sürüş farları ve opsiyonel olarak sunulan otomatik şanzımanlı seçeneğiyle Türk hafif kamyon pazarında çevikliği ve ekonomikliği ile ön plana çıkıyor.
Yeni Atego, diğer ürün gruplarında olduğu gibi Euro 6 motoruna tam uyum gösteren Mercedes-Benz marka aktarma organlarıyla maksimum yakıt verimliliği elde ederek şehiriçi ve kısa mesafe taşımacılığında hem büyük filolara hem küçük işletmelere yüksek kazanç sağlıyor.
İç ve dış dizaynı tamamen yenilenen Mercedes-Benz Atego, çevikliği, düşük manevra çapıyla dar sokaklarda sürücüsüne kolaylık sağlarken, 90 derece açılabilen kapıları, iniş biniş kolaylığı sağlayan basamakları, farklı motor gücü ve aks mesafesi seçenekleriyle şehiriçi ve kısa mesafe taşımacılığındaki çeşitli ihtiyaçlara yanıt verebiliyor.

Atego yeni motorları OM 934 ve OM 936 ile daha ekonomik
Mercedes-Benz’in BlueTec teknolojisiyle üretilen yeni motorları OM 934 ve OM 936, yüksek çekiş gücü ve düşük yakıt tüketimi sağlıyorlar. Yeni Mercedes-Benz Atego kamyonlarda standart olarak sunulan ASR, ABS, ALB, patentli motor freni, ön ve arka disk frenleri üstün sürüş güvenliği sunuyor. 5.1 litre, 4 silindirli CommonRail yakıt sistemine sahip OM 934 motor ve 7.7 litre, 6 silindirli CommonRail yakıt sistemine sahip OM 936 motor çift kademeli motor frenine sahipler.

Yeni Atego’ların kabin konforu daha da arttı
Yeni Mercedes-Benz Atego kamyonlar S-Cab ve L-Cab ClassicSpace kabinleri ile ferah bir iç hacime sahipler. Mercedes-Benz Atego’nun ergonomi ve sürüş rahatlığı sunan geniş ve konforlu kabini, yeni araçlarda da müşterileri beklentilerine yanıt verecek nitelikte tasarlandı. Yeni kabinin en önemli özellikleri ergonomik ve fonksiyonel kullanımı, kullanılan ekipmanlar arası uyumluluk ve kabin içi tasarımı sayesinde rahat bir yaşam alanı oluşturmasıdır. Yeni G 71-6 şanzımanı ile Atego daha düşük ses ve titreşim sunarak kullanıcılarına daha konforlu bir sürüş sağlıyor. Yeni Atego aynı zamanda PowerShift 3 şanzımanı ile de temin edilebiliyor.
Mercedes-Benz Türk, hafif kamyon sınıfında Türkiye pazarına sunulan yeni Atego 1518’e kısa bir süre sonra 7,7 litrelik 6 silindirli, CommanRail yakıt sistemine sahip OM 936 motoruyla Atego 2124 eklenecek. Yeni Atego 1518 kamyonlarda ön ve arka akslar yenilenerek çelik ma-kaslı süspansiyon ve disk frenlerinin kullanımına geçildi. Nisan 2017’den itibaren Türkiye’de satışa sunulacak olan Atego 2124 kısa ve uzun mesafe dağıtım alanlarında kullanım için tasarlandı. Bu ürünlere ilave olarak yeni Atego 1621 çöp paketli araçlar katı atık taşımacılığı sektörüne tamamen yeni bir soluk getiriyor. Mercedes-Benz ürün yelpazesinin en yeni üyesi olan Atego 1621, 16 tonluk toplam azami yüklü ağırlığıyla önceki nesil 18 tonluk araçların faydalı yük kapasitesinin üzerine çıkarak yakıt tüketimini önemli oranda düşürüyor. Atego 1621, bir yandan bu avantajları sağlarken bir yandan da kullanıcılarına ticari avantaj getiriyor.
Farklı aks mesafesi, kabin, motor gücü, tonaj seçenekleri ve sayısız opsiyonel donanımlarıyla yenilenen Atego kamyonlarda ESP ve Şerit Takip Asistanı ile sürüş güvenliği arttırıldı.

Başa dön tuşu