TANITIM

SCANIA “2017 YILIN KAMYONU” SEÇİLDİ

Scania’nın yeni uzun yol serisi, “2017  Yılın Kamyonu” ödülünü kazandı. Scania ödülünü 66.ncı IAA Ticari Taşıtlar Fuarı’nda aldı

Scania S 730 4x2
Scania S 730 4×2

Scania’nın yeni S serisi, Avrupa çapında 25 dergiyi temsil eden 25 ticari araç gazetecisi tarafından ‘2017 Yılın Kamyonu’ seçildi. Ödül, Scania’nın Başkanı ve CEO’su Henrik Henriksson’a Almanya’nın Hannover kentinde düzenlenen IAA Ticari Araçlar Fuarı’nın basın gününde verildi. Scania’nın yeni uzun yol kamyonu jüriden toplam 149 oy alma başarısı gösterdi.

Jüri,otomatik Opticruise şanzıman ile kısaltılmış vites geçiş süresi ve EGR’siz yüzde 100SCR ile sorunsuz çalışan motorları sayesinde yakıt tasarrufu sunan Scania’ların performansını övgüye değer gördü.

Olağanüstü konforunun ve rakipsiz iç mekânın yanı sıra S kabinler güvenlik önemlerini üst seviyeye çıkartan yan perde hava yastığı ile donatıldı. Bu özellik ağır vasıta segmentinde ilk kez Scania tarafından sunuluyor.

Jürinin değerlendirmelerini özetleyen Uluslararası Yılın Kamyonu Jürisi Başkanı Gianenrico Griffini ödülle ilgili “Yeni S serisi ile Scania, ağır yük segmentine uygun, hem bugünün hem de geleceğin taşımacılık ihtiyaçlarını karşılayabilecek “teknoloji harikası” araç üretmiş” açıklamasında bulundu.

Başa dön tuşu