MANŞETScania

Scania En Çok Tercih Edilen İthal Çekici 

Scania, çekici satışlarında, yüzde 11 pazar payı ile toplam pazarda 3.ncü sırada yer alırken ithal çekici pazarında Türkiye’de en çok tercih edilen marka oldu. 

Scania En Çok Tercih Edilen İthal Çekici 
Scania En Çok Tercih Edilen İthal Çekici 

Türkiye ağır ticari araç pazarı, 16 ton üstü kamyon ve çekici adetleri 2023 yılı, bir önceki yıla göre yüzde 19’luk artışla 38.466 adetlik satış ile tamamlandı. Scania yüzde 7.2 Pazar payı ile toplam pazarda en çok satış gerçekleştiren 4. marka olarak yer aldı.  

Scania Çekici’de en çok tercih edilen ithal marka!

Scania, TAID tarafından yayınlanan rapora göre; 2023 yılını 54 adedi kamyon, 2.721 adedi çekici olmak üzere toplamda 2 bin 775 adetlik satış ve yüzde 7.2 pazar payı ile tamamladı. Çekici satışlarında, yüzde 11 Pazar payı ile toplam pazarda 3.ncü sırada yer alırken ithal çekici pazarında Türkiye’de en çok tercih edilen marka oldu.

“Ağır Ticari Araç Pazarı’nda 2024 yılında ılımlı seviyede yavaşlama olabilir”

Türkiye ağır ticari araç pazarını değerlendiren Doğuş Otomotiv Scania Genel Müdürü Tolga Senyücel “Son 2 yılı yükseliş ile kapatan ağır ticari araç pazarında Scania olarak ithal çekici satışlarında en çok tercih edilen marka olduk. Yılın son çeyreğinde teslimatına başladığımız Super modelimiz bu liderliğimizde önemli bir rol oynadı. Avrupa’da uzman gazetecilerin katılımı ile Alman ekonomi ve ticari araç dergileri tarafından düzenlenen karşılaştırmalı test sürüşlerinde Super modelimiz en yüksek ortalama hız ile en düşük yakıt tüketimi değerine ulaşarak topladığı yüksek puanlarla sektöründeki öncü konumunu bir kez daha gösterdi” dedi. 

Benzer Haberler

Başa dön tuşu