RenaultŞirket Haberleri

ITT Lojistik, ADR’li taşımaları için Renault Trucks’ı tercih etti

 ITT Lojistik, tamamı ADR’li ve çoğu Renault Trucks çekicilerden oluşan araç filosuna yatırım yapmaya devam ediyor.

Yeni teslim aldığı retarderli 9 adet T460 4×2 çekiciler ile ITT Lojistik filosunda bulunan Renault Trucks araç sayısı 35’e ulaştı.

ITT Lojistik Kampanyayı fırsata çevirdi

Filoları için yakın gelecekte yeni araç alımı kararını verdiklerine değinen ITT Lojistik Genel Müdürü Didem Öztanık; “2018 yılı için hedeflerimizi gerçekleştirerek döviz bazında yüzde 10, TL bazında yüzde 35 büyümeyi başardık. Bu yıl önemli yatırımlara başladık. İhracat ve ithalat taşımalarında önemli adımlar attık. Aylık 100 seferlik ihracat seferimizin yanı sıra ithal taşımaları da yapıyoruz. Araçlarımızın hepsini dolu getiriyoruz. Bu doğrultuda yeni araç alımları da planlıyoruz. Aslında araç yatırımlarımızı 2019 başında yapmayı planlamıştık ancak bu arada Renault Trucks düzenlediği kampanya ile avantajlı fırsatlar sundu. Biz de alımlarımızı biraz öne çekerek bunu fırsata çevirdik” şeklinde açıkladı.

Sektörde araçların ikinci el değeri belirleyici oluyor

Araçlarının gelişmiş özelliklere sahip ve yeni olmasına önem verdiklerini belirten Didem Öztanık; “ADR’li taşımacılıkta filo donanımınız daha da önem taşıyor. Yüksek performanslı araçlar ile yükümüzü güvenle taşıyoruz. Araçlarımızı yenilerken eski araçlarımızın ikinci el değerleri tabi ki yatırım maliyetlerimizi etkiliyor. Bu nedenle Renault Trucks araçlarımızın yüksek ikinci el değeri, filomuzu yenilerken maliyetlerimize katkı sağlıyor” dedi.

ITT Lojistik Türkiye’de bir ilki hayata geçirmeye hazırlanıyor

ITT Lojistik Kurucu Başkanı Tekin Öztanık, 3 milyon Euro’nun üzerinde bir yatırımla hayata geçirecekleri yeni yatırımları ile ilgili bilgi verdi; “Şubat 2019’da Türkiye’deki yerel sertifikalı tank yıkama merkezimizi açacağız. Tesisimizin Avrupa’nın en iyilerinden biri olmasını hedefliyoruz. Gıda ve kimyasal tankerlerin yıkanmasını yapabilen Türkiye’deki tek olacak bu tesisimiz, aynı zamanda çevreci yapısıyla ön plana çıkacak. Bu kadar güçlü yatırımlar yaparken Renault Trucks gibi iş ortağımız olan markaların gücü de önem taşıyor”

Mayıs 2018’de ITT Lojistik’e 12 adet Renault Trucks T çekicileri teslim ettiklerini belirten Koçaslanlar Otomotiv Orhanlı Müdürü Erdoğan Seymen; “ITT Lojistik, birçok farklı konuda memnuniyetleri sebebiyle filolarını Renault Trucks çekiciler ile geliştirmeye devam ediyor. Zaten araçlar, şirketin deneyimleri ile tekrar tercih ediliyor. Bizler de Renault Trucks ekibi olarak satış sonrası hizmetlerde memnuniyetlerini arttırmak üzere destek oluyoruz. ITT Lojistik, her zaman bakımlarını ekibimizle organize ederek araçlarının ilk günkü performansını korumayı başarıyor. Biz de ihtiyaç duydukları her an en hızlı ve en ideal bakım-onarım hizmetlerini sunarak memnuniyetlerini arttırmayı hedefliyoruz. Renault Trucks ve Koçaslanlar Otomotiv olarak en büyük görevimiz, müşterilerimizin toplam sahip olma maliyetlerini gözetmek. Şirketinde de bu durumdan memnun olarak yine Renault Trucks çekicileri tercih ettiklerine inanıyoruz” dedi.

ITT Lojistik, her zaman yeni araç alımlarında Renault Trucks’ın sunduğu Finans Hizmetleri’nden de faydalanıyor. Bu araç alımlarında da finans hizmetleri ve Renault Trucks’ın 31 Aralık’a kadar sürecek 0 faiz kampanyasından faydalanan ITT Lojistik, ÖTV muafiyeti ve KDV indirimi avantajlarını da kullanarak karlı bir araç alımına imza atıyor.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu