LASTİK

Ticari araçlar için 3 Boyutlu Ağ tabanlı hizmetler geliyor

Kamyonlar için Goodyear Proaktif Çözümler ekibi, ticari araçlara yönelik en son veri tabanlı çözümlerini sundu.

Goodyear Proactive Solutions DACH Satış Lideri Dirk Menzel; “Goodyear Proaktif Çözümler portföyü, yakın bir zamanda OTR araçlar için ‘Ağır Hizmet Tipi’ versiyonunda piyasaya sunulmuş olan kamyon ve otobüsler için takip ve izleme fonksiyonuna sahip lastik basıncı izleme sistemini (TPMS) devreye sokuyor.

Goodyear, aynı zamanda kamyon ve otobüsler için, lastiklerin kalan diş derinliğini belirlemeye yönelik sensörlerin kullanıldığı ve deponun tabanına entegre edilmiş bir ölçüm plakasından oluşan Drive-over-Reader ürününü de sunuyor. Bu sistemin en ilgi çekici tarafı benzersiz bir öngörü fonksiyonun olması. Akıllı algoritmalarımız ve ‘G-Predict’ olarak adlandırılan tahmin teknolojimiz, lastikler veya basınçlarıyla ilgili potansiyel sorunları tespit edebilmemizi sağlıyor” dedi.

Avrupa genelinde 2.000’i aşkın TruckForce ortağı

Sonuncu, fakat bir o kadar da önemli bir diğer özelliğe gelince; Goodyear müşterileri, bir kaza durumunda gerekli hizmeti hızlı ve güvenilir bir şekilde sağlayan geniş ‘TruckForce’ servis ağından faydalanabiliyorlar. “Sistemimiz, sadece kullanıcılara bir dizi ham veri sunmakla kalmıyor” diyen Menzel, sözlerine şöyle devam ediyor: “Aynı zamanda müşterilerimize bir sorunun tekrar ortaya çıkmasını önlemek için yapmaları gereken uyarlamaları da gösteriyor. Avrupa genelinde 2.000’i aşkın TruckForce ortağıyla, gereken hizmeti hiçbir gecikme olmaksızın sunabiliyoruz.”

Teknoloji nasıl çalışıyor?

TPMS ile sensörler, lastik hava basıncı ve sıcaklığını sürekli olarak ölçmek üzere doğrudan lastik jantları üzerine takılır. Drive-over-reader ile birlikte sensörler ve ölçüm teknolojisi, kalıcı olarak tabana gömülür ve araç kullanıldığı sırada hava basıncı, kalan diş derinliği ve aracın ağırlığını tespit eder.

Bu bilgi, Goodyear sunucularına aktarılır. Üretici tarafından geliştirilmiş olan G-Predict teknolojisi olarak bilinen matematiksel algoritmalar, verileri analiz eder ve filo yöneticisine bir günlük rapor gönderir. Bir potansiyel problem ortaya çıkarsa, müşteri e-posta veya bir uygulama aracılığıyla gerçek zamanlı bir uyarı alır. Bir grafik, hangi lastiğin sorunlu olduğunu ve problemin ne kadar ciddi olduğunu açıklar.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu