ULAŞTIRMA

Tekstil sektörü, DHL Express ile dünyaya bağlanıyor

DHL Express, fuarlara özel çözümleriyle tekstil şirketlerinin uluslararası fuar ve sergilerde en etkin ve verimli şekilde yer alarak yeni müşteriler kazanmasına destek oluyor.

Sektörün şimdiden hazırlıklarına başladığı yılın ikinci yarısında düzenlenecek beş büyük fuarda geçen yıl 156.571 kg ve 7.682 gönderiyi yerine ulaştıran DHL Express, bu yıl da tekstilin ihracat gücünü artırmasına destek olmayı hedefliyor.

Sektörel çözümleriyle Türkiye’deki üreticilerin ve ihracatçıların en önemli iş ortaklarından biri olan DHL Express Türkiye, tekstil alanındaki uzmanlığını da sektörün hizmetine sunuyor.

Boğaç Özsan

DHL Express Türkiye Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Boğaç Özsan, yurtdışı fuarların yeni müşteriler ve yeni pazarlarla tanışmak açısından çok önemli bir fırsat olduğuna işaret ederek, burada şirketlerin lojistikle ilgili tüm süreçlerini üstlendiklerini ve yalnızca ürünlerini en iyi şekilde tanıtmaya odaklanmalarına imkan tanıdıklarını söyledi.

“Tüm lojistik süreçlerini üstleniyor, şirketlere satışa odaklanma imkanı tanıyoruz”

Boğaç Özsan, “Konsolide fuar ürünümüzle gönderi evraklarının hazırlanması, ulaştırılacağı makama ilişkin prosedürler, Türkiye ve yurtdışındaki gümrükleme süreçleri üzerindeki tüm detayları DHL Express olarak biz üzerimize alıyoruz. Aynı zamanda fuar alanlarında hazır bulunan temsilcilerimiz operasyonları yerinde yönetiyor ve ihtiyaç halinde hızla harekete geçiyor. Böylece fuara katılan üreticiler etkinlik boyunca yalnızca satış ve sipariş alımı işlemlerine odaklanabiliyor. Sunduğumuz kapsamlı çözümlerle sektörün dünya ile bağlantılarını güçlendiriyor; ihracata ve Türkiye ekonomisine katkıda bulunuyoruz. Sektöre özel desteğimiz, müşteri adayları ile bağlantılar kurulduktan sonra da devam ediyor. Yurtdışındaki markalara üretim yapan şirketlerin numunelerini şirket merkezine en hızlı şekilde ulaştırarak üretim sürecini hızlandırıyoruz” diye konuştu.

Geçen yıl beş önemli tekstil fuarında DHL Express 156.571 kg ve 7.682 gönderiyi yerine ulaştırdı ve bu fuarların taşımacılığında büyük bir pazar payına sahip oldu. Yakın dönemde şirketleri bekleyen fuarlar arasında şunlar yer alıyor:

Premier Vision New York: Kumaş, deri ve tekstil aksesuarları üzerine gerçekleştirilen fuara katılım Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UİB) tarafından organize ediliyor ve Ekonomi Bakanlığı tarafından destekleniyor. (18-19 Temmuz 2017)

Londra Tekstil Fuarı: Kumaş ve tekstil aksesuarları üreticilerini bir araya getiren fuara katılım İstanbul Tekstil İhracatçıları Birliği (İTKİB) koordinasyonunda düzenleniyor ve Ekonomi Bakanlığı tarafından destekleniyor. (19-20 Temmuz 2017)

Intertextile Shangai Ev Tekstili Fuarı: Ev tekstili alanında Asya’nın en önemli fuarı olan etkinliğe katılım UİB organizasyonuyla ve devlet desteğiyle gerçekleştiriliyor. (23-26 Ağustos 2017)

Munich Fabric Start: Kumaş ve tekstil alanında Avrupa’nın en önemli fuarlarından olan etkinliğe katılım İTKİB organizasyonunda ve desteğiyle gerçekleştiriliyor. (5-7 Eylül 2017)

Paris Premier Vision ve Texworld Fuarları: Aynı tarihlerde Paris’te gerçekleştirilen iki etkinlikten ilki olan Premier Vision kumaş, deri, hazırgiyim ve tekstil aksesuarları üzerine dünyanın en büyük ve en prestijli fuarı; Texworld ise kumaş sektörü üzerine çok köklü bir organizasyon. UİB, İTKİB gibi Türkiye’nin önde gelen ihracatçı birlikleri fuarda temsil ediliyor. (19-21 Eylül 2017)

Benzer Haberler

Başa dön tuşu