GÜNCELGÜNDEMMAN

Shell’de iki yeni atama

Shell Türkiye’de gerçekleştirilen yeni atamalarla Petek Işık Eyilik Shell Enerji Türkiye Ülke Müdürü, Burak Gürtekin ise Shell Marine Türkiye Denizcilik Satışları Müdürü oldu.

1923 yılından bu yana Türkiye’de güçlü faaliyetlerini sürdüren Shell, Shell Enerji Türkiye Ülke Müdürlüğü görevine Petek Işık Eyilik’in ve Shell Marine Türkiye Denizcilik Satışları Müdürlüğü görevine Burak Gürtekin’in getirildiğini duyurdu.

Daha önce Shell Enerji Türkiye Ülke Müdürlüğü görevini sürdüren Emre Yıldız, İspanya Yenilenebilir & Enerji Çözümleri Genel Müdür’ü olarak atandı. Shell Marine Türkiye Denizcilik Satışları Müdürlüğü görevini Gürtekin’e devreden Aykut Soydan ise Shell Marine Kurumsal Müşteriler Ortadoğu Yöneticisi olarak Shell’deki kariyerine Dubai’den devam edecek.

Petek Işık Eyilik, 2010 yılında Shell’e katıldı ve Shell Enerji Türkiye operasyon ve ticaret takımlarında çeşitli görevler üstlendi. 2017 yılında Shell Enerji’nin Ticaret Müdürü olarak atanan Eyilik, satış ve tedarik alanlarında önemli çalışmalara imza attı. Yeni rolünde Eyilik, Shell Enerji’nin Türkiye’deki iş kolunu yönetecek ve Shell’in doğal gaz ve elektrik portföyünün büyümesine, karbon nötr hedefleri doğrultusunda müşterilerinin enerji dönüşümlerine destek verilmesine liderlik edecek.

Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunu olan Eyilik, Sabancı Üniversitesi Endüstri Mühendisliği ve İşletme çift anadal yüksek lisans programını tamamlamıştır.

Burak Gürtekin ise 2012 yılında Shell’e Filo Çözümleri Müşteri Operasyonları Uzmanı olarak katıldı ve sonraki 10 yıllık süreçte Filo Çözümleri ve Madeni Yağlar Satış Operasyonları ekiplerinde rol aldı. Son olarak Müşteri Operasyonları Madeni Yağlar ekibinde görev üstlenen Gürtekin, Shell Marine Türkiye Denizcilik Satışları Müdürü olarak başarılı çalışmalarına devam edecek.

Gürtekin, 2011 yılında İTÜ Jeofizik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu