GÜNCELGÜNDEMKAMYON HABER MAGAZİNSON DAKİKA KAMYON HABERLERİ

Ford Trucks Batı Avrupa’daki büyümesini Avusturya ile sürdürüyor

Tüm Avrupa’ya yayılma hedefiyle geçen sene sonunda Almanya ve Fransa Avrupa’nın en önemli ticari araç pazarlarında arka arkaya açılışlar gerçekleştiren Ford Trucks, Batı Avrupa’daki stratejik büyümesini Avusturya’ya adım atarak sürdürüyor.

  • Avrupa’daki büyüme yolculuklarına hız kesmeden devam ettiklerini vurgulayan Ford Trucks Genel Müdür Yardımcısı Serhan Turfan, “Avusturya’nın markamız için önemli fırsatlar barındırdığına inanıyoruz. Burada, uluslararası ödüllü çekimiz F-MAX ve en verimli taşıma çözümleri sunan modellerimizle müşterilerimize değer yaratmayı hedefliyoruz” dedi.

Ağır ticari sektöründe gerek mühendislik tecrübesi gerekse de 60 yıllık mirası ile öne çıkan Ford Otosan’ın global markası Ford Trucks, dünya çapında büyümesine İspanya, Portekiz, İtalya, Belçika ve Lüksemburg ve son olarak Avrupa’nın en büyük pazarları Almanya ve Fransa’da arka arkaya gerçekleştirdiği açılışların ardından Avusturya ile devam ediyor. 2019 Uluslararası Yılın Kamyonu (ITOY) ödülünün sahibi olan çekicisi F-MAX başta olmak üzere, Ford Otosan mühendislerinin Eskişehir’de sıfırdan geliştirdiği ürün portfolyosu ve yenilikçi teknolojiler ile Avrupa’da başarıdan başarıya koşan Ford Trucks, Batı Avrupa yayılım planlarında stratejik öneme sahip Avusturya pazarına F-Trucks Austria GmbH iş birliği ile giriş yapacak.

Ağır ticari sektöründe küresel rekabetin boyutlarını değiştiren “2019 Uluslararası Yılın Kamyonu” (IToY) ödüllü F-MAX aynı yıl Avusturya’da ağır ticari gazetecilerinin düzenlenen yarışmada da “Yılın Kamyonu” ödülünün sahibi olarak ülkede güçlü ayak seslerini duyurmuştu.

Turfan: “Avusturya yapılanması ile Batı Avrupa’da kalıcı ve güçlü büyüme hedefimizi hız kesmeden sürdürüyoruz”

Ford Trucks olarak “müşterilerini önemseyen ve işlerini geliştiren yol arkadaşı olmak” amacıyla yenilikçi ürün ve hizmetlerini sürdürdüklerini ve uluslararası büyüme planlarına pandemiye rağmen, kilit önem taşıyan pazarlarda ardı ardına açılışlar ile önemli adımlar attıklarını belirten Ford Trucks Genel Müdür Yardımcısı Serhan Turfan, şunları söyledi:

“Ford Trucks olarak 60 yılı aşkın süredir ağır ticari sektöründe “En verimli taşıma çözümleri ile değer yaratmak” vizyonumuz ile “ilk”leri başarmaya ve dünya çapında bir başarı hikayesi yazmaya devam ediyoruz. Sıfırdan geliştirdiğimiz ve ürettiğimiz 2019 Uluslararası Yılın Kamyonu (IToY) ödülünü kazanan F-MAX, üretim gücümüzün, mühendislik kabiliyetlerimizin, tasarım, teknoloji ve araç geliştirme becerilerimizin ulaştığı noktanın en önemli göstergelerinden biri olmaya devam ediyor. Ağır ticari sektöründe kalite ve hizmet beklentisinin en yüksek olduğu pazarlardan biri olan Avusturya’da sektörün önde gelen, tecrübeli kuruluşlarından KLV Rent ve Hama Austria ile iş birliği yapmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. İnanıyoruz ki, F-Trucks Austria GmbH, markamızı Avusturyalı müşterilere mümkün olan en iyi şekilde temsil edecek.”

Avrupa’nın Ford Trucks’ın ana ihracat pazarı olduğunu ve Avusturya’nın global büyüme planlarında önemli bir role sahip olduğunu vurgulayan Turfan, “Ford Trucks olarak, Batı Avrupa’da kalıcı ve güçlü büyüme için gerekli hazırlıklarımızı tamamlıyoruz, büyümemiz kuzey ülkelerine doğru devam edecek. 2024 yılı itibariyle Kuzey Avrupa ülkelerine girmeyi planlıyoruz. 2025 yılına kadar toplam 55 ülkede bulunmayı hedefliyoruz.” dedi.

“Hedefimiz tüm Avrupa’ya yayılmak”

Avrupa’nın Ford Trucks’ın ana ihracat pazarı olduğunu ve Avusturya’nın buradaki büyüme planlarında kilit bir role sahip olduğunu vurgulayan Turfan, “Avrupa’nın ticaret hatlarının kalbinde yer alan stratejik konumu ile uluslararası taşımacılıkta önemli noktalarından birine sahip Avusturya lojistik faaliyetler açısından çok önemli bir pazar. Bu ülkede faaliyet göstermemiz küresel büyüme planlarımız kapsamında kritik bir adım. Ford Trucks olarak, hedefimiz global büyüme planlarımızda kritik önem taşıyan tüm Avrupa’ya yayılmak” dedi.

Ford Trucks, Avrupa’da geleceğin sürdürülebilir ulaşım teknolojilerine öncülük etmeyi hedefliyor

60 yılı aşkın süredir ağır ticari sektöründe “En verimli taşıma çözümleri ile değer yaratmak” vizyonu ile hizmet veren Ford Trucks, %100 elektrikli kamyonunu ve Ford Otosan’ın mühendislik yetenekleri, teknoloji üretimi ve Ar-Ge gücü ile geliştirdiği bağlantılı ve otonom sürüş teknolojilerini geçtiğimiz günlerde Hannover’de düzenlenen Uluslararası Ticari Araç Fuarı’nda (IAA) tanıttı. Bağlantılı ve yenilikçi teknolojilere sahip %100 elektrikli kamyon; Ford Otosan’ın uzun dönem sürdürülebilirlik hedefleri doğrultusunda, ağır ticari araçlarda 2040’ta sıfır emisyon hedefine yönelik dev bir adım niteliği taşıyor. Ayrıca Ford Trucks’ın 2030 yılında Avrupa’ya satışlarının yarısının sıfır emisyonlu olması hedefinin gerçekleşmesinde büyük rol oynuyor.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu