LASTİK

2016’da Türkiye’de 2 milyon adet ağır vasıta lastiği satıldı

2016 yılında Türkiye ağır vasıta lastikleri pazarı son üç yıldır olduğu gibi büyüme grafiğini sürdürdü.

2013 yılından bu yana Avrupa bölgesinde ağır vasıta lastikleri segmentinde liderliği elinde bulunduran Türkiye, bu yıl da özellikle son 3 aylık dönemde gerçekleştirdiği satışlarla global pazarlardaki konumunu pekiştirdi.

Sertan Akçagöz: Türkiye stratejik bir rol üstleniyor
2016 yılında ağır vasıta lastikleri pazarında beklentilerle uyumlu olarak büyüme yaşandığını belirten Michelin Türkiye Ağır Vasıta Lastikleri Ticari Direktörü Sertan Akçagöz, “Türkiye, süregelen kentsel dönüşüm, mega projelerin katkısıyla Avrupa bölgesinde ağır vasıta pazarında stratejik bir rol üstleniyor. Bu güçlü yapısı nedeniyle ülke olarak performansımız Michelin Grubu’nun tüm Avrupa sonuçlarının da başarısını doğrudan belirliyor. Michelin Türkiye’nin performansı, Avrupa bölge sonuçlarını direkt etkiliyor” dedi.
“Pazar 2 milyonun üzerine çıktı”
Sertan Akçagöz sözlerine şöyle devam etti: “1 milyon 700 binin üzerinde yeni lastik ve 450 binin üzerinde sırt ile toplam ağır vasıta pazarı 2 milyonun üzerine gerçekleşti. Son 3 ayda yüzde 15’in üzerinde büyüyerek ekonomiye olumlu etki yaratan ağır vasıta lastikleri pazarı, yılı toplamda en az yüzde 5’lik büyüme ile kapatıyor. Hedeflerimizle uyumlu bir yıl performansı gerçekleşti. Ülke olarak geçirdiğimiz süreçte de hedeflerimizde bir değişiklik olmadı. Michelin olarak bizim için ise diğer grup markalarımızın performanslarının da etkisiyle başarılı bir yıldı.”

Benzer Haberler

Başa dön tuşu