KAMYON HABERLERİVOLVO

Unilever ve Arıç Lojistik’e Volvo FH Elektrikli Çekici

Volvo FH elektrikli çekici, Unilever Türkiye ve Arıç Lojistik’e Santral İstanbul’da gerçekleşen bir törenle teslim edildi.

Volvo FH Elektrikli Çekici teslimatı

Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş., Unilever Türkiye ve Arıç Lojistik’e Volvo FH Elektrikli Çekicilerini Teslim Etti. Dünyanın lider yatırım şirketlerinden Japonya merkezli Marubeni Corporation’a bağlı olarak her biri alanının öncüsü olan birçok global markanın Türkiye distribütörlüğünü sürdüren Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş., satış ve satış sonrası hizmetlerini sunduğu Volvo Trucks ile lojistik sektörünün elektromobilite dönüşümüne öncülük edecek bir teslimatı gerçekleştirdi. Volvo FH elektrikli çekici, Unilever Türkiye ve Arıç Lojistik’e Santral İstanbul’da gerçekleşen bir törenle teslim edildi.

İstanbul’un ilk elektrik santrali olan Santral İstanbul’da Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş. ev sahipliğinde gerçekleşen teslimat törenine Volvo Trucks yetkilileri, Unilever Türkiye ve Arıç Lojistik yöneticileri ve basın mensupları katıldı.

Elektromobilite Gelecek İçin Vazgeçilmez

Volvo FH Elektrikli Çekici teslimatı

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş. Genel Müdürü Eşref Zeka, iş ortaklarıyla birlikte Türkiye yollarında çevreci ve sürdürülebilir bir dönüşümün ilk adımlarını atmak için bir arada olduklarını belirterek “Ekosistemimizin düzelmesi için paydaşların tamamının ortak hareket etmesi lazım. Bu değişim bir bireyin veya şirketin inisiyatifi ile olamaz. Bu transformasyon paydaşların aynı bilinçle hareket etmesi ile gerçekleşecek. Biz; Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş. olarak bunun farkındayız ve bunun için gerekli yatırımları yaparak yol almaya devam edeceğiz” diyerek sürdürülebilirlikle ilgili şirketlerinin hedef ve görüşlerini aktardı.

Eşref Zeka, Türkiye taşımacılık sektörünün şimdiye kadarki en büyük dönüşümüne öncülük etmenin gururunu yaşadıklarını belirterek; “Elektriğin gücünü ve elektromobilitenin gelecek için vazgeçilmez olduğunu biliyoruz. Bugün gerçekleştireceğimiz teslimatın hem değerli iş ortaklarımıza hem de ülkemizin lojistik sektörüne yepyeni bir vizyon katacağına eminiz” diyerek sözlerini tamamladı.

Volvo Trucks’ın Hedefi 2050’ye Kadar Net “Sıfır Emisyon”

Volvo FH Elektrikli Çekici teslimatı

Törende söz alan bir diğer isim ise Volvo Trucks Ortadoğu ve Türkiye Direktörü Björn Andersson oldu. Björn Andersson Volvo Trucks’ın 130 ülkede sunduğu kaliteli, güvenilir ve çevreye duyarlı taşımacılık çözümlerinden bahsederek Volvo Trucks’ın 2050 yılına uzanan “Sıfır Emisyon” hedefine vurgu yaptı.

Björn Andersson “Elektromobiliteyi, fosil yakıtsız taşımacılığa ulaşmanın ana çözümü olarak görüyoruz. Farklı uygulamalar ve segmentler için çok geniş elektrikli kamyon seçeneğine sahibiz. Elektrikli kamyonlarımız tek bir şarjla yaklaşık 300 kilometrelik bir menzile sahip. Şarj süreleri ve pil teknolojileri ilerledikçe, gelecekte daha da uzun menzillere sahip olmayı planlıyoruz” diyerek Volvo Trucks’ın elektrikli taşımacılık vizyonundan ve sunduğu çözümlerinden bahsetti.

Bir İlke İmza Atmaktan Gurur Duyuyoruz

Unilever Türkiye’nin Türkiye, Kuzey Afrika ve Orta Doğu Tedarik Zinciri ve Müşteri Operasyonları Başkanı Graham Sommer de törende söz aldı. Graham Sommer; “Bugün Unilever Türkiye olarak Volvo Trucks, Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş. ve Arıç Lojistik ile iş birliği içerisinde, Türkiye’nin ilk elektrikli çekicilerini lojistik operasyonlarımıza dahil ederek Türkiye’de bir ilke imza atmaktan gurur duyuyoruz. Unilever olarak 2039 yılına kadar değer zincirimiz boyunca net sıfır emisyon elde etmek için üretim ve lojistik operasyonlarımızda yenilenebilir enerji kullanımını her geçen gün artırıyoruz. %100 yeşil enerjiden elde edilen elektrik kullanan Besan fabrikamızda şarj olarak çalışacak bu elektrikli çekiciler, yılda 215 ton karbon emisyonunu azaltacak. Bu da 1287 ağacın karbon emilimine veya Dünyanın çevresini dört kez dönen bir çekicinin karbon emisyonunun azaltılması anlamına geliyor. İlerleyen dönemde de yeşil lojistik alanındaki ayak izimizi büyütmeye yönelik çalışmaya devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

Elektrikli Çözümlerimiz Hizmete Hazır

Volvo FH Elektrikli Çekici teslimatı

Törende konuşan bir diğer isim de Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş. Kamyon Satış ve Satış Sonrası Hizmetler Direktörü Kıvanç Kızılkaya oldu. Türkiye’de taşımacılığın dönüşümüne katkıda bulunmaktan mutluluk duyduklarını belirten Kıvanç Kızılkaya, “Farklı ihtiyaçlara yönelik 5 farklı elektrikli kamyon modelimiz, yük taşımacılığı, lojistik, madencilik, inşaat ve benzeri sektörlerin hizmetine hazır durumda” diyerek sundukları elektrikli çözümlerden bahsetti.

Volvo Trucks – Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş. iş birliğiyle iş ortaklarına sürdürülebilirlik konusunda sadece elektrikli araç çözümleri değil finansal çözümleri de sunduklarını belirten Kıvanç Kızılkaya, teslimatı gerçekleşen araçların finansmanının Volvo Finansal Hizmetler Türkiye tarafından sağlandığını belirtti. Kıvanç Kızılkaya, Volvo Finansal Hizmetler’in Volvo Group’un ve Marubeni Corporation’ın “sürdürülebilirlik” stratejileri doğrultusunda, elektrikli araçlar için müşteri ihtiyaçlarına uygun esnek kredi çözümleri sunmaya devam edeceğini söyleyerek sözlerini tamamladı.

Değişimin Sembolü Olmasını Ümit Ediyoruz

Törende son olarak Arıç Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Arıç söz aldı. Bahattin Arıç, “Lojistik sektörünün gelecekte sürdürülebilir ve verimli çözümlerle büyüyeceğini ön görüyoruz” diyerek bu doğrultuda ilk adımlarını Volvo Trucks ve Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş. gibi güvenilir ve güçlü iş ortaklarıyla atmaya karar verdiklerini söyledi. Elektrikli Volvo çekicilerinin sektördeki dönüşümün sembolü olacağını ümit ettiğini belirten Bahattin Arıç tüm iş ortaklarına teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

Volvo Trucks Elektrikli Ürün Ailesi

Volvo Trucks’ın Türkiye pazarında satışa sunulan beş farklı elektrikli modeli bulunuyor. Elektrikli Volvo FH, ulusal ve uluslararası taşımacılık için geliştirilen sessiz ve sıfır emisyona sahip bir ağır yük kamyonu olarak öne çıkıyor. Elektrikli Volvo FH, 35. yaşını kutlayan Volvo FH modelinin gelecekteki temsilcisi olarak görülüyor. Elektrikli Volvo FM, işlevselliği, geniş görüş açısı ve manevra kabiliyeti ile bölgesel taşımacılık ve şehir içi taşımacılık için çevreci, sessiz ve ekonomik bir çözüm sunuyor. Elektrikli Volvo FMX, kentsel inşaat projeleri, maden vb. projeler için sıfır emisyona sahip, sessiz, güçlü ve güvenli bir iş kamyonu olarak hizmet veriyor. Elektrikli Volvo FL/FE modelleri ise esneklik, güvenlik ve manevra kabiliyeti gerektiren şehir içi taşımacılık ihtiyaçlarına güvenli ve çevreci çözümler sunuyor.

Volvo Trucks Hakkında

Volvo Trucks, beklentileri yüksek profesyonel müşteriler için, orta ve ağır segment kamyonlardan oluşan kapsamlı ürün gamıyla eksiksiz nakliye çözümleri sunuyor. Şirket, 130’dan fazla ülkede 2.300 servis noktasından oluşan global yetkili satıcı ve servis ağıyla müşterilerine destek veriyor. Volvo’nun kamyonları, dünyanın dört bir yanındaki 13 ülkede üretiliyor. Volvo Trucks, dünyanın en büyük kamyon, otobüs, inşaat makinası ve deniz motoru üreticilerinden biri olan Volvo Group’un üyesi olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Volvo Group ayrıca finans ve hizmet sektörü için de komple çözümler sunuyor. Volvo Trucks’ın çalışmaları, temel değerleri olan kalite, güvenlik ve çevreye saygıyı esas alıyor.

Marubeni Corporation Hakkında

Dünyanın önde gelen ticaret ve yatırım şirketi olan Japonya merkezli Marubeni Corporation 1858 yılında kuruldu. Şirketin 68 ülkede 136 yerleşkesi, toplam 453 konsolide şirketinde 45 binden fazla çalışanı bulunuyor. Global ticarette çeşitli alanlarda ithalat, ihracat, işletme ve hizmet faaliyetleri yürüten şirket; Ulaştırma, Endüstriyel Makine ve Finansal Çözümler Grubu, Enerji ve Alt yapı Çözümleri Grubu, Tüketici Ürünleri Grubu, Malzeme Grubu ve İş Geliştirme Grubu olarak 5 ana faaliyet kolunda ticari faaliyetlerini sürdürmektedir.

Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş. Hakkında

Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş., 68 ülkede 136 yerleşkesi, toplam 463 konsolide şirketinde 45 binden fazla çalışanı bulunan Japonya merkezli Marubeni Corporation’a bağlı olarak birçok global markanın Türkiye distribütörlüğünü sürdürüyor. Komatsu, Volvo Trucks, Dieci, Crown, Komatsu Joy ve Montabert markalarının satış ve satış sonrası hizmetlerini sürdüren Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş., Platinum Used markası ile iş makinaları ve forkliftlerin ikinci el alım satımı ve kiralama hizmeti de veriyor. Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş., inşaat, madencilik, mermer, lojistik, endüstri ve enerji gibi farklı sektörlerdeki müşterilerine ürünlerin yanı sıra katma değerli satış sonrası hizmetler ve çözümler sunuyor.

Volvo Finansal Hizmetler Hakkında

Volvo Finansal Hizmetler (VFS Finansman A.Ş), 2005 yılından beri Volvo Group ürünlerinin finansmanını yapmakta olan 2 ayrı şirketiyle finansman ve finansal kiralama alanlarında faaliyet gösteriyor. Volvo Finansal Hizmetler, müşterilerinin büyüme projeksiyonlarını destekleyen finansman alternatiflerini sunmaya ve Volvo Group’un sürdürülebilirlik stratejileri doğrultusunda, elektrikli araçların satışını destekleyecek şekilde, müşteri ihtiyaçlarına uygun esnek kredi çözümleri sunmaya devam ediyor. 27 kişilik ekibiyle Türkiye’de faaliyetlerini sürdürmekte olan Volvo Finansal Hizmetler şirketleri, Türkiye’de satılan Volvo Group ürünlerinin %50’sinden fazlasını finanse ediyor.

Unilever Türkiye Hakkında

Unilever, dünya çapında Güzellik & Sağlık, Kişisel Bakım, Ev Bakım, Gıda ve Dondurma kategorilerinin önde gelen tedarikçilerinden biridir. 148,000’den fazla çalışanıyla 190’dan fazla ülkede faaliyet gösteren Unilever’in ürünleri her gün dünya genelinde 3.4 milyar kişi tarafından kullanılmaktadır. Unilever’in vizyonu, sürdürülebilir iş modelinde global bir lider olmak ve amaç odaklı, geleceğe uygun iş yapış biçimlerinden güç alan üstün bir performans hayata geçirmektir. Unilever’in Sürdürülebilir Yaşam Pusulası stratejisi, gezegenin sağlığını iyileştirmek, insanların sağlığını, özgüvenini ve yaşam kalitesini iyileştirmek ve daha adil ve sosyal açıdan kapsayıcı bir dünyaya katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

www.kamyonhaber.com

Benzer Haberler

Başa dön tuşu