LOJİSTİKRenault

Renault Trucks Yeni Modellerini IAA Fuarı’nda tanıtacak

Renault Trucks, yeni yüzde 100 elektrikli Z.E. serisini, 20-27 Eylül 2018 tarihleri arasında Hannover’da gerçekleşecek IAA Fuarı’nda tanıtacak.

1,700 m2’lik standında Renault Trucks, Euro 6 model araçlarını ve en gelişmiş yeni teknolojilerini de sunacak.

Z.E. model araçlar sunulacağı için Renault Trucks’ın fuarda odak noktası, elektrikli mobilite olacak. Elektro mobilitenin öncüsü olan Renault Trucks, yakın zamanda şehir içi kullanım için tasarlanan kamyonları içeren ikinci nesil yüzde 100 elektrikli araçlarını piyasaya sunacağını duyurmuştu. IAA 2018 Fuarı’nın ziyaretçileri, Renault Trucks standında atık toplama üst yapısına sahip Master Z.E. ve D Wild Z.E. kamyonlarını görebilecekler.

Renault Trucks, şehirlerdeki hava kirliliği ve gürültü sorunlarına çözüm olarak uzun süredir elektro mobiliteyi geliştirse de uzun yol karayolu taşımacılığında dizel yakıtın egemen enerji kaynağı olmaya devam edeceğine değiniyor. Dolayısıyla Renault Trucks, dizel araçların enerji verimliliğini artırmaya yönelik çalışmalarına da devam ediyor. Bu doğrultuda IAA fuarında, FALCON (Düşük Tüketim için Esnek ve Aerodinamik Çekici ve Kamyonlar) araştırma projesi de tanıtılıyor olacak.

Yarış meraklıları ise Eylül 2018’de piyasaya sürülecek sınırlı sayıdaki Renault T Sport Racing Yüksek Kabin çekicileri Renault Trucks standında görmenin heyecanını yaşayacak. Sadece 100 araçla sınırlı ve sportif bir görünüme sahip olan Renault T Sport Racing Yüksek Kabin modeli, Renault Sport Racing Formula 1’in ikonu olan Sirius sarı rengi ile Renault Sport modellerinin grafik kimliğini oluşturan sarı ve siyah çizgilere sahip. Son olarak heyecan arayan ziyaretçiler, sanal gerçeklik kaskları ve silindirlere monte edilmiş koltukları kapsayan iki yeni sürüş simülatörü sayesinde Renault Trucks K direksiyonunda ralli yapma şansına sahip olacaklar.

Renault Trucks standında sergilenecek araçlar:

– Elektrikli motor donanımına sahip, 6×2, 26 tonluk D Wide Z.E.

– Elektrikli motor donanımına sahip Master Z.E. 3.1 t

– 5 L Euro 6 motoru ile, xTL uyumlu, 240 bg’lik D 14.

– 13 L Euro 6 motoru ile 4×2, Renault Sport Racing’in sınırlı sayıdaki T 520 Yüksek Kabin,

– 13 L Euro 6 motoru ile 4×2 T Yüksek Kabin 520 Maxispace,

– 11 L Euro 6 motoru ile 6×2 T 460 Yataklı Kabin,

– 13 L Euro 6 motoru ile C 480 Optitrack+ 4×2.

Müşterilere özel finansman ve sigorta çözümleri sunmak üzere Renault Trucks Finans Hizmetleri danışmanları da stantta bilgi veriyor olacak. Renault Trucks, 20-27 Eylül arasında Almanya Hannover’de gerçekleşecek 67. IAA Fuarı’nda yedi aracını sergileyecek. (Salon 17, Stand 21)

Benzer Haberler

Başa dön tuşu