LASTİK

Petlas Artık Avrupa Pistlerinde

Türkiye’deki yarış pistlerinde boy gösteren yüzde 100 yerli üretim  lastik markası Petlas, Avrupa’da da tam not aldı. Yunanistan’da, Petlas ana sponsorluğunda düzenlenen “Opel Corsa OPC Cup 2’nci Ayak” yarışında, Petlas’ın ürettiği “Velox Sport PT741” marka lastik, yüksek hava ve asfalt sıcaklığında gösterdiği üstün performansla pilotların büyük beğenisini kazandı.

Lastikte, yerli üretimin lokomotifi olarak motor sporlarına desteğini sürdüren Petlas, Avrupa yarış pistlerinde de ana sponsor olarak Türkiye’nin adını ve üretim gücünü gösterdi. Yunanistan’ın Serres Pisti’nde düzenlenen Opel Corsa OPC Cup 2’nci Ayak yarışlarında, Petlas’ın hız tutkunları için ürettiği, Velox Sport PT741 lastikler kullanıldı.

PETLAS, TÜRKİYE’NİN GÜCÜNÜ GÖSTERDİ

AKO Grup bünyesinde faaliyet gösteren Petlas, Yunanistan’daki “Opel Corsa OPC Cup 2’nci Ayak” yarışlarında, güvenli yüksek hız ve konforlu sürüş keyfini bir arada sunan özel üretim yarış lastikleri ile ilk defa Avrupa sahnesine çıkmış oldu. Velox Sport PT741 lastikleri yol tutuşu, kusursuz direksiyon hakimiyeti ve dengeli yapısı sayesinde güvenlikten ödün vermeksizin hem yarışmacılara hem de sürücülere ultra yüksek performans sunduğunu kanıtladı. Türkiye’nin yerli üretim gücünü Avrupa yarış pistinde de kanıtlayan Petlas lastik, sırt deseni ve ıslak/kuru zemin ve virajlardaki tehlike riskini de minimize etmesi ile dikkat çekiyor.

TÜRKİYE’Yİ ULUSLARARASI PAZARDA BAŞARIYLA TEMSİL EDİYOR

Petlas, AR-GE yatırımlarıyla da global lastik pazarının devleri arasında yer alıyor. Yurt içi ve yurt dışı pazarda hızla genişlemeye devam eden Petlas, iş makinesinden kamyon grubuna, otobüs grubundan bineğe, ticari araç lastiğinden uçak lastiğine kadar tüm ürün gamlarında, uluslararası alanda rekabet ediyor. Yunanistan’da düzenlenen yarışla Avrupa pistlerine de çıkan Petlas, motor sporlarında kalıcı olmayı ve uluslararası arenada Türkiye’yi başarıyla temsil etmeyi hedefliyor.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu