KAMYON HABERLERİMANŞETOTOMOTİV DÜNYASI

Olof Persson, Iveco Group CEO’su oldu

Iveco Group N.V. Yönetim Kurulu, Olof Persson’un 1 Temmuz 2024’te Grup CEO’su olarak Gerrit Marx’ın yerini alacağını duyurdu.

Şu anda Iveco Group Yönetim Kurulu Bağımsız Direktörü olarak görev yapan Olof Persson, grubun planlarının geliştirilmesinde aktif rol alarak CEO görevini üstlenecek.

Atamayla ilgili Iveco Group Başkanı Suzanne Heywood, şu yorumu yaptı: “Iveco Group’taki herkes adına, Gerrit’e son iki buçuk yıldaki enerjik ve başarılı önderliği için teşekkür etmek istiyorum ve kendisine yeni görevinde başarılar diliyorum. Olof’un ilgili sektördeki büyük tecrübesiyle CEO olarak devreye gireceği ve Mart ayında sunduğumuz planların uygulanmasında görevi üstleneceği için gerçekten şanslıyız.”

Grubun yeni CEO’su Olof Persson ise şu yorumda bulundu: “Yönetim kurulu üyesi olarak, şirketi dijital çağın fırsatlarına ve alternatif tahrik teknolojilerine geçişe açan Iveco Group ekibinin tamamından çok etkilendim. CEO görevini üstlenerek tüm paydaşlarımıza hizmet etmeye, sürekli ivme kazanan yeteneklerimizden en iyisini uygulamaya odaklanmamızı sağlama fırsatına sahip olduğum için bundan daha fazla mutluluk duyamazdım.”

Grup şirketlerinden CNH Industrial’e CEO olarak atanan ve Iveco Group CEO görevini Olof Persson‘a devredecek olan Gerrit Marx ise şu açıklamayı yaptı: “Olof, yalnızca Yönetim Kurulumuzun değerli bir üyesi değil, aynı zamanda benim ve kıdemli Iveco Group ekibinin yakın akıl hocası oldu. Onun deneyimi, engin sektör bilgisi ve grubumuz hakkındaki anlayışı, yakın zamanda sunduğumuz planlara yönelik güçlü ivmenin devamını sağlayacaktır. Listelenmemizden bu yana geçen bu önemli ve heyecan verici yıllarda Iveco Group’taki meslektaşlarımın elde ettiği başarılardan büyük gurur duyuyorum. Olof’un önderliğinde şirketimizin daha da güçlenerek ilerlemeye devam edeceğinden hiç şüphem yok.”

Olof Persson Kimdir?

Kariyeri boyunca Olof Persson, ABB’de çeşitli görevlerde bulundu ve 2004 yılında Bombardier Transport’a Bölüm Başkanı olarak atandı. 2006 yılında Volvo Aero Başkanı ve ardından 2008 yılında Volvo Construction Equipment Başkanı olarak Volvo Group’a katıldı. 2011 yılında AB Volvo Group’un Başkanı ve CEO’su oldu. Olof Persson, 2016 yılında Cerberus Operations and Advisory Company’ye Kıdemli Operasyon Yöneticisi olarak atandı. 2022 yılında Grup Euronext Milan’da listelendiğinde Iveco Group’un Yönetim Kurulu’na Bağımsız Direktör olarak katıldı.

Öte yandan Iveco Group‘un ilk çeyrek mali sonuçları planlandığı gibi 10 Mayıs 2024’te Gerrit Marx tarafından sunulacak.

Türkiye’de IVECO
Iveco, Türkiye çapında 21 yetkili satıcı, 25 satış noktası ve 51 yetkili servis ile hizmet vermektedir. Geniş bir ürün gamına sahip olan IVECO hafif ticari araç segmentinde Daily, orta kamyon segmentinde Eurocargo, ağır vasıta segmentinde WAY serisi ile hizmet vermektedir. IVECO orta kamyon segmentinde hali hazırda % 30 pazar payına sahip.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu