ULAŞTIRMA

Yurtdışı Gönderiyi Kolaylaştırdı, Avrupa’da Şube Açtı

Yurtdışına satış yapan KOBİ’lere ve e-ticaret firmalarına taşıma hizmeti veren nakliyemkolay.com yurtdışında ilk şubesini Bulgaristan’ın Filibe şehrinde açtı.

Yurtdışına yapılan gönderi faaliyetlerini pratikleştiren taşımacılık girişimi nakliyemkolay.com Bulgaristan’da kurduğu şube ile geçen hafta faaliyetlerine başladı. Uluslararası taşımacılık şirketleri ile özel anlaşmalar yaparak Türkiye’den yurtdışına yapılan gönderilere önemli maliyet avantajı sunan nakliyemkolay.com bu hamlesiyle kuruluşunun üçüncü senesinde Avrupa’da faaliyet göstermeye başlamış oldu.

“KOBİ’ler bizim üzerimizden Avrupa’ya daha kolay açılacak”

Bulgaristan yatırımı ile ilgili konuşan nakliyemkolay.com kurucusu Dr. Önder Türker; ”Türkiye’de dış ticaret yapan firmalara faydalı bir iş modeli oluşturup maliyetleri nasıl düşürürüz diye yola çıktık. İş modelimizi buna göre kurduk. Üç yıl içine, startup konumundan Avrupa’da şube açacak seviyeye geldik. Bu yatırımımızla birlikte, sistemimize kayıtlı 3 bin müşterimize daha fazla fırsat sunacağız” dedi.

Yatırım için Bulgaristan’ı seçmelerinin nedenlerini; Türkiye’ye yakınlık, birçok Türk şirketinin halihazırda faaliyet göstermesi ve ülkenin AB sınırları içinde olmasının sağladığı taşıma avantajları olarak sıralayan Türker; bu senenin sonuna kadar, hem Türkiye’deki dış ticaret firmaları için hem de AB içinde faaliyet gösteren gerek Türk gerek AB vatandaşı müşterileri için daha büyük faydalar yakalayacaklarını belirtti.

Sırada ABD, Dubai ve Çin Var

Bir yandan az hacimli gönderisi olan dış ticaret firmalarına düşük maliyetle taşımacılık hizmeti veren nakliyemkolay.com, yurtdışına çok gönderim yapan firmalara ise operasyonlarını hızlandıran ve basitleştiren çözümler sunuyor. Nakliyemkolay.com, Bulgaristan’la birlikte Avrupa’da edineceği taşımacılık deneyiminin ardından stratejik öncelikleri arasında Amerika Birleşik Devletleri, Dubai ve Çin’de şubeler açmayı planlıyor.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu