LOJİSTİKULAŞTIRMA

Yeni Atego ve Arocs atık yönetim teknolojisini değiştiriyor

Mercedes-Benz Türk uzun yıllardır katıldığı REW Fuarı’nda sektör temsilcileri ile buluşarak katı atık toplama alanına yönelik geliştirdiği en güncel teknolojik ürünlerini anlatıyor.

Çevrenin ve yaşamın geleceğini bugünden şekillendiren en son teknolojilerin sergilendiği fuarda, Mercedes-Benz Türk Kamyon Ürün Yönetimi Kısım Müdürü Cüneyt Uslu ziyaretçi ve katılımcılara ürün ve hizmetleri hakkında açıklamalarda bulundu. Uslu, “yeni araçlarımızla atık yönetimi faaliyetleri yapan kurum ve kuruluşların ihtiyaçlarına yanıt verebilen esnek, şehir içinde rahat kullanılabilen, yüksek manevra kabiliyetine sahip araçlarımızın sektörde fark yaratacağına inanıyoruz. Bu yeni araçları bu sebeple konfigüre ettik. Araçlarımızı anlatmak ve sektör temsilcileriyle bir arada olabilmek için buradayız.” dedi.
Çevre dostu BlueTec® Euro 6 motor teknolojisinin kullanıldığı yeni Mercedes-Benz kamyonları Atego 1621 ve Arocs 2032 bu segmentin ilgisini çeken en önemli ürünler oldu.
Mercedes-Benz Atego 1621 Çöp üst yapısına uygun olarak donatılmış olan Atego 1621 hafifletilmiş yapısı sayesinde yüksek taşıma kapasitesinden faydalanarak en ekonomik şekilde katı atık toplama ihtiyacının karşılanması için öngörülmüş bir ürün. Mercedes-Benz Türk’ün 2016 yılında lanse ettiği yeni ürün gamı içerisinde yer alan yeni nesil Atego 1621 çöp kamyonlarına 13 + 1,5 m³ hacimli hidrolik sıkıştırmalı katı atık toplama üstyapıları uygulanabiliyor. Kıvrak ve çevik yapısıyla şehir içinde dar alanlarda yüksek manevra kabiliyetine sahip olan Atego 1621 özel çöp üstyapısına uygun özel tasarımı ve rekabetçi fiyatı ile de dikkat çekiyor.
Mercedes-Benz Arocs 2032 Arocs 2032 K 4×2 3600 mm aks mesafesine sahip üstün manevra kabiliyeti ile dar alanlarda rahatlıkla çöp toplama işlerinin gerçekleştirilmesini sağlıyor. TS EN 1501 standardına uygun olarak arka basamakta personel varsa geri manevra engellenir ve araç 30 km/h hızı aşmaz. Arocs 2032 K’ya 13 + 1,5 m³ hacimli hidrolik sıkıştırmalı katı atık toplama üstyapıları uygulanabiliyor. Arocs 2032 K’da G211-12 yeni nesil Powershift 3 otomatik şanzıman standart olarak sunuluyor. Bu sayede sürücü sadece yola ve işine konsantre olabiliyor ve hem kendisinin hem de çevresinin güvenliğini arttırmış oluyor. Ayrıca düşük yakıt tüketimi sayesinde hem çevreye daha az emisyon yayıyor, hem de tasarruf sağlıyor.”

Benzer Haberler

Başa dön tuşu